TIK na lekcjach języka angielskiego

Komputery, tablety, smartfony  i inne urządzenia pozwalające na dostęp do sieci internetowej stały się  nieodzownymi elementami codzienności młodego człowieka. Służą do zabawy, relaksu, są formą kontaktu z rówieśnikami. Ale też coraz częściej wykorzystywane do nauki.

W naszej szkole jedną z najczęściej stosowanych metod aktywizujących na lekcjach języka angielskiego jest grywalizacja. Uczniowie za pomocą smartfonów i komputerów ćwiczą gramatykę i słownictwo poprzez takie platformy jak Kahoot i Quizizz. Zdobytą wiedzę utrwalamy na lekcjach również poprzez korzystanie ze słowników internetowych, poczty elektronicznej, zasobów YOUTUBE:  piosenki, filmiki i bajki, projekty. Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w takich zajęciach, ponieważ łączą w sobie zabawę, naukę i zdrową rywalizację. Na szkolnych korytarzach nie raz można usłyszeć nucenie wysłuchanych piosenek.

Poprzez korzystanie z technologii multimedialnych u uczniów rozwija się  umiejętność samodzielnego zgłębiania wiedzy. Stosowanie TIK rozwija zainteresowanie językiem obcym, służy do sprawdzenia posiadanej wiedzy, uczy kreatywnego myślenia, sprzyja efektywności uczenia się.

Polecamy najpopularniejsze strony internetowe poświęcone nauce języka angielskiego:

Autor: N. Woźnica, I. Kuszewska - Kasica