Sylwetka ucznia

I. Zakres obowiązków szkolnych ucznia:

1. Uczeń powinien uczęszczać regularnie na lekcje oraz na wybrane zajęcia pozalekcyjne.
  2. Uczeń ma obowiązek, dla własnego bezpieczeństwa, pozostawać na terenie szkoły w trakcie trwania jego zajęć i przerw.
  3. Uczeń ma obowiązek systematycznie odrabiać zadania domowe oraz brać aktywny udział w zajęciach dydaktycznych.
  4. Uczeń jest zobowiązany do zmiany obuwia na terenie szkoły oraz pozostawiania w szatni ubrania wierzchniego.
  5. Na lekcjach wychowania fizycznego ucznia obowiązuje strój zalecany przez nauczycieli tego przedmiotu.

Każdy uczeń powinien szanować szkołę i dbać o jej dobre imię!

II. Kultura osobista ucznia:

1. Sposób bycia ucznia nie może naruszać godności własnej i innych.
  2. Uczeń powinien dbać o: kulturę słowa, ład i estetykę szkoły oraz przestrzeganie czystości i porządku w szkole, estetyczny wygląd i higienę osobistą, a także o zdrowie swoje i innych.
  3. Na uroczystościach szkolnych, egzaminach, podczas reprezentowania szkoły na zewnątrz, ucznia obowiązuje strój galowy - biała koszula (bluzka) i granatowe lub czarne spodnie (spódnica).
  4. Strój ucznia powinien być schludny, nie należy nosić nakrycia głowy w budynku szkolnym.
  5. Od ucznia wymaga się, aby okazywał szacunek każdemu człowiekowi, używał zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia...
  6. Uczeń nie powinien malować paznokci, farbować włosów, tatuować i kolczykować (poza skromnymi kolczykami w uszach) swojego ciała.
  7. Uczniowi nie wolno używać wulgaryzmów, palić papierosów w tym elektronicznych, pić alkoholu, używać narkotyków.
  8. Uczniowi nie wolno używać telefonu komórkowego na terenie szkoły.

III. Postawa społeczna ucznia:

1. Uczeń powinien być koleżeński i wrażliwy na potrzeby innych.
  2. Powinien być prawdomówny i uczciwy.
  3. Obowiązkiem ucznia jest przestrzegać poleceń i ustaleń władz szkolnych: dyrekcji, nauczycieli, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i pozostałych pracowników szkoły.
  4. Obowiązkiem ucznia jest informować rodziców o przekazywanych przez dyrekcję i nauczycieli komunikatach, wiadomościach, uzyskanych ocenach i uwagach.
  5. Uczeń powinien dbać o bezpieczeństwo swoje i innych – przestrzegać zasad ujętych w regulaminach szkoły.