Dzień Myśli Braterskiej

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”- słowa Roberta Baden - Powella stały się mottem przewodnim biwaku 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Poligonowe Bractwo. Zgrupowanie   odbyło się 14-16 lutego w naszej szkole. Dzień Myśli Braterskiej jest to najważniejsze święto wszystkich skautów na świecie, obchodzone 22 lutego. Jest to dzień urodzin Roberta i jego żony Olave Baden – Powella- założycieli skautingu

Światowy Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wielkość i  różnorodność ruchu skautowego, podkreśla braterstwo i pozwala poczuć ich jedność. W tym dniu pamiętamy o tym, że wszyscy harcerze to bracia i siostry niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień skauci przesyłają sobie kartki z życzeniami, spotykają się przy ognisku i na uroczystych zbiórkach.

Harcerze z Radomyśla również  uczcili swoje święto uczestnicząc w biwaku, który rozpoczęliśmy uroczystym ogniskiem. Na ognisko zaprosiliśmy harcerzy ze Szczepu DMB, którzy swoje  przyrzeczenie  harcerskie złożyli 25 lat temu. Nasze ognisko swoją obecnością uświetnił Komendant Szczepu Dnia Myśli Braterskiej dh hm Józef Turoń HR. Były wspólne śpiewy oraz wspomnienia harcerskiej przygody sprzed lat.

Podczas biwaku, w piątkową noc,  przyrzeczenie harcerskie złożyło dwoje naszych harcerzy. W sobotę wszystkie patrole po krótkiej nocy i obfitym śniadaniu wyruszyły z mapami w teren w celu   odnalezienia ważnych, nie zawsze bliskich miejsc w okolicy. Kadra biwaku zapewniła wiele ciekawych atrakcji oraz możliwości zdobycia nowych, nie tylko harcerskich, ale zawsze przydatnych umiejętności. Sobotę zakończyliśmy dyskoteką, na której bawili się wszyscy, chociaż zmęczeni całym aktywnym dniem. Jeśli ktoś planował odpoczynek w nocy to musiał poczekać do późnych jej godzin, bo ostatnim zadaniem dla patroli była  próba odwagi. Jak wypadła?....To niech zostanie słodką tajemnicą wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym biwak mógł się odbyć: Komendantowi Szymonowi oraz Jego Kadrze za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, Weronice i Konradowi za pyszne jedzenie, Gościom z obecność na ognisku, wszystkim uczestnikom za zachowanie godne harcerza. Szczególne podziękowania harcerze składają Panu Dyrektorowi za możliwość zorganizowania naszego święta  w szkole.

Autor: dh phm. Renata Partyka