O NASZYCH PRZODKACH, CZYLI NIE TYLKO DRZEWO MA KORZENIE.

Wydaje się, że człowiek bez przeszłości jest jak drzewo bez korzeni. Jest samotny, pozbawiony przynależności do jakiejś rodziny.

Traci swoją tożsamość w momencie, gdy brak mu informacji o pochodzeniu, gdy nie jest w stanie ustalić, jakie są jego ,,korzenie”. Szukanie i gromadzenie pamiątek rodzinnych pozwala nam czuć się w pełni wartościowymi osobami. Potwierdza naszą potrzebę przynależności do konkretnej grupy ludzi, konkretnego rodu, który ma swoją ,,małą historię” wpisaną w historię naszego kraju.  Uczniowie klasy IV mieli okazję w tym roku szkolnym do zaprezentowania zgromadzonych przez siebie informacji o swoich rodzinach. Dzieci przeprowadziły w domu wywiady z członkami rodziny i wykonały drzewa genealogiczne. Tak powstała ciekawa wystawa klasowa. Lekcja pozwoliła uczniom poznać swoich przodków i zgromadzić wiele ciekawych informacji o własnych rodzinach.

Autor: Małgorzata Rutkowska