Smacznie-zdrowo -piernikowo w klasie III i w grupie ,,Sówek”.

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań.

I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.16.12.2019 w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, ponieważ dzieci z klasy III oraz grupy przedszkolnej ,,Sówki” piekły świąteczne pierniczki. Gdy ciasto było gotowe z dużym zaangażowaniem i zapałem wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były pełne blaszki pachnących pierników.Wspólne pieczenie to doskonała zabawa, starsi koledzy pomagali młodszym. Było też dekorowanie. Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie... Możliwości było mnóstwo, a naszym uczniom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.Warsztaty pieczenia świątecznych pierników wszystkim bardzo się podobały.

Autor: Małgorzata Malec