Wizyta seniorów z Domu Seniora w Zerówce

20 lutego dzieci z grupy Zerówka miały przyjemność gościć seniorów z Domu Seniora w Pniowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Realizowaliśmy zadanie z modułu IV "Misiowy Zabawnik Międzypokoleniowy".

Podczas zajęć dzieci miały okazję wysłuchać dawnych zabaw, w które bawili się nasi goście. Część z nich "przetestowaliśmy", dzięki czemu w sali zapanowała bardzo radosna atmosfera. Następnie przedszkolaki razem z zaproszonymi gośćmi stworzyli zabawownik. To księga pełna rysunków przedstawiających dawne zabawy wraz z ich opisami. Nasi goście zostawili po sobie urocze wpisy, dzięki czemu powstała cudowna pamiątka! Na koniec dzieci przedstawiły współczesne zabawy, w które uwielbiają się bawić. Widok beztrosko bawiących się przedszkolaków był bardzo wzruszający.

Dzieci podczas zajęć rozwijały m.in. umiejętności w zakresie rozumienia i tworzenia informacji. Kształtowały również kompetencje społeczne, osobiste, obywatelskie, a także w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. To był bardzo wartościowy czas.

Dziękujemy serdecznie seniorom za wizytę! Mamy nadzieję, że miło spędzili czas z nami i jeszcze raz nas odwiedzą.

Autor: Katarzyna Stępień