Regulamin Szkolnego Konkursu „Mam talent SHOW”

Organizator:

Zespół Szkół w Radomyślu nad Sanem

Cele konkursu:

• popularyzowanie działań artystycznych
  • rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży
  • promowanie młodych talentów
  • rozwijanie zainteresowań uczniów
  • promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu – cyfrowy detoks
  • promowanie postaw wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”
  • wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

Koordynatorzy:

Dla przedszkola: Marta Wojtala

Dla klas I – VIII: Ilona Cygan

Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest dla przedszkolaków i uczniów klas I – VIII, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności, pasje, osiągnięcia czy też talent w danej dziedzinie.

Uczestnikiem konkursu może być każdy przedszkolak, uczeń lub grupa uczniów (do 4 osób).

Termin konkursu:

21 marca 2024 r.

Postanowienia ogólne:

1. Prezentacja konkursowa może mieć formę:

- śpiew,

- taniec,

- pokaz umiejętności gry aktorskiej,

- pokaz sprawności fizycznej,

- prezentacja treści kabaretowych,

- małe formy teatralne,

- gra na dowolnym instrumencie,

- recytacja,

- występy sportowo-akrobatyczne,

- zdolności plastyczne i manualne,

- inne.

1. Prezentacja nie może być dłuższa niż 4 minuty w przypadku występów indywidualnych.
  2. Dopuszcza się prezentacje dłuższe (nieprzekraczające jednak 7 minut) w przypadku występów grup.
  3. W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu. Wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym (nagranym na płycie CD lub innym nośniku).
  4. W przypadku talentu plastycznego (lub innego manualnego) uczeń wykonuje pracę w czasie trwania imprezy. Uczeń ma zapewniony „kącik pracy”, przynosi jednak własne przybory.
  5. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający, mikrofony, odtwarzacz CD, (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszeń). Natomiast wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.
  6. Do konkursu dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.
  7. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia do dnia 14 marca 2024 r. Karty zgłoszeniowe przyjmują koordynatorzy. Karty dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę!
  8. Konkurs przebiega w kategoriach: przedszkole, klasy I-III i IV-VIII.
  9. W dniu konkursu wybrana komisja (3 nauczycieli, 3 uczniów, 1 rodzic) ocenia każdy występ w skali od 1 do 6 (gdzie 1 jest najniższą, a 6 najwyższą oceną punktową). Po każdym występie sumuje się otrzymane punkty.
  10. W każdej kategorii wiekowej wyłonione zostaną miejsca: I, II i III.
  11. Przy dużej liczbie zgłoszeń, organizator zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia preeliminacji.

Postanowienia końcowe:

Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.

Wszystkie występy dzieci mogą być udostępnione na potrzeby promocyjne szkoły.

Decyzja Komisji Konkursowej typującej finalistów jest ostateczna.

Miejsce realizacji:

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem