Dzień Piżamy

Tuż przed feriami zimowymi - 26.01 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana akcja pt. „Dzień Piżamy”. W tym dniu do szkoły zaproszono wszystkich śpiochów w swoich piżamach.

A dlaczego akurat piżamy? W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na zdrowie i empatię w stosunku do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Piżama jest podstawowym ubraniem, osób przebywających w szpitalach. A my założyliśmy ją na znak tego, że solidaryzujemy się z małymi pacjentami. Ten mały gest był momentem integracji, wzmacniania więzi, ale i kreatywności nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, którzy chętnie włączyli się do akcji. Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci w kombinezonach piżamowych, mięciutkich kapciach, i cieplutkich szlafroczkach. Wśród dużych i małych na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki.

Podczas przerw wspólnie spotykaliśmy się na korytarzu, aby przy dźwiękach muzyki rozbudzić się i miło spędzić czas. Dla najodważniejszy zorganizowany został konkurs o tytuł Miss i Mistera Piżamy. Jury za najpiękniejszą piżamową kreację nagrodziło Hanię Krysiak z klasy II oraz Tomasza Pietruszkę z klasy III i Wojciecha Pietruszkę z klasy V. Ze względu na zaangażowanie się wielu nauczycieli, uczniowie postanowili wybrać także Królową Piżamy, a ten zaszczytny tytuł otrzymała pani Agnieszka Rycerz. Uwieńczeniem naszej wybornej zabawy był seans filmowy dla wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkoły. Zapach popcornu roznosił się po całej szkole i każdy mógł poczuć się, jak w najprawdziwszej sali kinowej.

Autor: Ilona Cygan