Wiosenne zdrowe śniadanie

Śniadanie - najważniejszy posiłek w ciągu dnia , należy je spożyć rano do godziny 9.00. Dzięki temu będziemy mieć siłę na pierwszą połowę dnia.

Niezależnie od tego, czy uda się zjeść w domu, czy w szkole warto się postarać, aby był to zdrowy posiłek. Słodką bułkę lepiej  zastąpić armią nowalijek, które dostarczą do organizmu pakiet witamin i minerałów. Co najlepiej jeść na śniadanie? Jak przygotować zdrowe śniadanie?  Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znaleźliśmy wśród uczniów naszej szkoły  miłośników nowalijek i świeżych warzyw. Pierwszego dnia wiosny 21 marca dzień rozpoczęliśmy od przygotowania wiosennego zdrowego śniadania, które uczniowie zjedli wspólnie z nauczycielami. Uczniowie starszych klas przypomnieli wszystkim zasady zdrowego odżywiania w prezentacji pt. ,,Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”.

Autor: Małgorzata Malec