Ruch – naturalny suplement usprawniający funkcjonowanie organizmu

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego wzrostu organizmu dziecka. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków, postaw i umiejętności, rozwijania uczuć społecznych.

Aktywność uprawiana regularnie ma ogromny wpływ na to, jakim człowiekiem w przyszłości stanie się nasze dziecko. Mali miłośnicy aktywności fizycznej w naturalny sposób uczą się wytrwałości, dokładności, systematyczności, oraz zasad współżycia społecznego i fair play. Uprawianie sportu sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, dlatego nasze przedszkolaki każdego dnia wykonują ćwiczenia ruchowe nie tylko na salach przedszkolnych ale także podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Spacery, zabawy i gry sportowe towarzyszą nam na co dzień.

Autor: Renata Skrzypek