Podziękowanie i podsumowanie akcji „Pomoc Polakom na Ukrainie”

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Dyrektor szkoły, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom, Pracownikom i Uczniom szkoły za niezwykle hojny odzew na akcję pomocy Polakom na Wschodzie.

Akcja zakończyła się sukcesem, zebraliśmy dużą ilość najpotrzebniejszych rzeczy! Spakowane i posegregowane przez uczniów produkty zostały we wtorek, tj., 12.12.2022 roku dostarczone przez Opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu do punktu zbiorczego (sklep „Sezam 2” w Tarnobrzegu, ul. Wyspiańskiego). Następnie polska sieć handlowa „Nasz Sklep” S.A przekaże zebrane artykuły Podkarpackiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Rzeszowie, który to dostarczy je naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia. Ten jakże ważny gest ze strony Państwa - ofiarodawców świadczy o wielkim sercu Polaków w naszej małej ojczyźnie. Jesteśmy jednym narodem, mamy wspólną tradycję i ona jest naszą siłą, dzięki której trwamy. Swoją postawą okazaliśmy zrozumienie i pomocną dłoń drugiemu człowiekowi, który znalazł się w sytuacji przymusowej - emigracji wojennej.

Autor: Małgorzata Rutkowska