Photony z wizytą u przedszkolaków

Na początku grudnia do przedszkolaków przybyli goście specjalni – małe roboty edukacyjne Photon wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia z robotyki w naszej szkole, panią Edytą Maciurzyńską oraz uczniami klasy VII.

Dzieci miały okazję poznać - zamiast zwykłego języka, język programowania. Poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty maluchy zostały wprowadzone do nieco magicznego świata nowych technologii. Photon to robot, uczący logicznego myślenia, podstaw programowania i szybkiego podejmowania decyzji, wpływa także na rozwijanie pamięci.

Na etapie edukacji przedszkolnej, zajęcia z robotem Photon pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i manualną maluchów. Tym samym polepszają ich orientację przestrzenną, uczą  planowania, przewidywania oraz rozumienia logiki zdarzeń. Przedszkolaki najlepiej przyswajają wiedzę wtedy, gdy zupełnie nie wiedzą o tym, że się uczą – i tak było w tym przypadku. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta starszych kolegów i koleżanek oraz robotów Uśmiech

Autor: Ilona Cygan