Podsumowanie akcji charytatywnej- „Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory”

W październiku Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Radomyślu nad Sanem zorganizowało akcję charytatywną „Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory” z okazji przypadającego na 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

W ramach inicjatywy przez cały miesiąc zbierane były herbaty, ciastka, które zostały przekazane Seniorom z Dziennego Domu Seniora+ w Pniowie. To wyjątkowy dzień, dobry moment na przemyślenia dotyczącego tego, jak wiele zawdzięczamy osobom w podeszłym wieku. Życzyliśmy wielu lat w zdrowiu, spokoju i radości, ażeby mogli spełniać swoje marzenia i realizować pasje. Niech każdy ich dzień wypełnia ludzka życzliwość, wdzięczność i pomoc, a optymizm niech ich nigdy nie opuszcza. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do umilenia Seniorom tego dnia. Zostaliśmy mile powitani, ugoszczeni, a radość oraz łzy wzruszenia w ich oczach, było dla nas największym podziękowaniem. Inicjatywa, jaka zrodziła się w szkole i oddziałach przedszkolnych miała na celu integrację międzypokoleniową oraz podziękowanie osobom starszym za ich wkład w rozwój młodego pokolenia.

Autor: Małgorzata Rutkowska