JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE

Drodzy Rodzice!
W związku z obecną sytyacją zagrogrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem, gdzie każdy dzień przynosi nowe wiadomości i wydarzenia, które do nas docierają uruchamiają całe spektrum uczuć i emocji. Sam fakt zamknięcia szkół i przedszkoli oraz miejsc przez nas odwiedzanych na co dzień, może wywoływać u nas lęk oraz brak poczucia kontroli.

Jest to trudny czas dla nas dorosłych, ale również dla DZIECI. Emocje jakie my przeżywamy udzielają się dzieciom. Dzieci słysząc rozmowy dorosłych, oglądając i słysząc przekaz medialny, nie do końca rozumieją, co się dzieje, ale to nie znaczy, że nie przeżywają obecnej sytuacji. W rozmowie z dziećmi starajmy się mówić prawdę i opierać się na faktach.

Zachęcam Państwa do przeczytania artykułu "Jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem"? pochodzącego ze strony Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Aby ułatwić Państwu oswojenie swoich dzieci z tematem koronawirusa polecam pobranie bezpłatnego materiału edukacyjnego, który edukuje, oswaja lęki i w przystępny sposób przedstawia z czym aktualnie mamy do czynienia. Każdy z nas w tym trudnym czasie chce zrozumieć, co się dzieje szczególnie gdy rzeczywistość zmienia się dynamicznie. Zachęcam Państwa do pobrania tego materiału i uzupełnienie go razem z dzieckiem.

Możecie Państwo też zadzwonić i porozmawiać o swoich rodzicielskich niepokojach, dzwoniąc pod numer 800 100 100- telefon dla Rodziców i Nauczycieli.

W razie pytań, wątpliwości proszę pisać do mnie wiadomości poprzez dziennik elektroniczny. W miarę możliwości będę starała się pomóc. Ewentualnie w myśl powiedzenia "Co dwie głowy, to nie jedna", może wspólnie uda nam się coś zaradzić :) Zapraszam do kontaktu.

Z pozdrowieniami Pedagog szkolny

Autor: Paulina Stępień-Swara