I want to be a healthy eater ! Chcę odżywiać się zdrowo!

W piątek 21 lutego w klasie V odbyła się lekcja języka angielskiego poświęcona utrwaleniu słownictwa dotyczącego tematu Food (Jedzenie) oraz właściwym nawykom żywieniowym .

Zajęcia zaczęliśmy piosenką „Do you like broccoli?”( „Czy lubisz brokuły?). Następnie  każdy uczeń przedstawił swój sposób odżywiania się. Kolejnym etapem była zabawa „My shopping list: Food” (Moja lista zakupów). Zadaniem uczniów było zdobycie wszystkich produktów z listy zakupów , jaką otrzymali wraz z „telefonem”.  Po „zaopatrzeniu się ” w produkty żywieniowe przeszliśmy do kolejnego zadania- przygotować ulubioną zdrową przekąskę.  Wśród produktów znalazły się  owoce, warzywa, ciemny chleb. Było nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Dzieci cieszyły się, że wspólnie mogły przygotować owocowo - warzywne dania.  Na koniec, uczniowie mogli  skonsumować przygotowane przez siebie przekąski . Nie zapomnieli też o piciu wody! W ten sposób nie tylko powtórzyliśmy słownictwo ale również zwróciliśmy uwagę na to jak ważna jest nasza dieta i jakie zalety niesie zdrowe odżywianie – a wszystko to w języku angielskim .

Autor: Natalia Woźnica