Bożonarodzeniowe konkursy

Od lat w naszej szkole w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie Samorząd Uczniowski organizuje konkursy, w których uczniowie biorą chętnie udział.  Klasy rywalizują między sobą i starają się jak najpiękniej przystroić swoje sale lekcyjne. Trzeba przyznać, że wkładają w to wiele pracy.

Uczniowie ubierają choinki, stroją okna, rozwieszają wykonane własnoręcznie girlandy, nie brakuje też oryginalnych ozdób. Tak przystrojone klasy wprowadzają miły, świąteczny klimat, a wspólnej pracy towarzyszy nie tylko duch rywalizacji, lecz również poczucie wspólnoty. Działaniem budującym owo  poczucie wspólnoty jest też klasowe przygotowywanie się do konkursu kolęd. Występy uczniów to „duchowa uczta”, gdyż są one perfekcyjnie przygotowane nie tylko pod względem wokalnym, ale też z dbałością o stroje i formę występu. Dużą popularnością cieszą się konkursy indywidualne. Wymagają od biorących w nich udział dużej kreatywności. Choć wydawałoby się, że „wszystko już było”, za każdym razem zaskakują nas nowymi twórczymi pomysłami. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował  trzy konkursy.

Konkurs kolęd  – odbył  się w piątek 20 grudnia  w dwóch kategoriach wiekowych.

I miejsce – kl. II

II miejsce – kl. III

III miejsce – kl. I

klasy IV-VIII