Co w regionie piszczy? Ta ziemia od innych droższa..

Głównym zamierzeniem lekcji historii pt. „Piękna nasza Polska cała. Zabytki Polski i naszego regionu” było zwrócenie uwagi na piękno naszej polskiej ziemi, kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznanie wybranych miast i regionów kraju.

Uczniowie klasy IV  uczestniczyli w zajęciach, podczas których analizowali dostępne źródła informacji: przewodniki, informatory, foldery. Pod okiem nauczyciela docierali do informacji, poddawali je selekcji, gromadzili materiał mówiący o regionach Polski. Lekcja wzbudziła zainteresowanie dzieci tradycją i historią swojego regionu. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat swojej okolicy, jej krajobrazu, zabytków, tradycji i zwyczajów oraz ludzi tu żyjących obecnie i w przeszłości. Zainteresowanie historyczne uczniów, rozbudza szacunek do ojczyzny i tradycji, kształtuje postawę patriotyczną wychowanków, uczy poczucia wartości i dumy z przynależności do określonego regionu.

Autor: Małgorzata Rutkowska