Wyróżnienie w konkursie edukacyjnym ,,Szkolne przygody Gangu słodziaków” dla uczniów klasy III.

Wspólnie z uczniami naszej szkoły wzięliśmy udział w II edycji konkursu edukacyjnego ,,Szkolne przygody Gangu słodziaków”. Dzięki któremu budowaliśmy nawyk codziennego czytania i wspieraliśmy pasję do czytelnictwa wśród najmłodszych, a także rozwijaliśmy świadomość i wrażliwość ekologiczną dzieci z klas I, II, III.

W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. 500 klas otrzymało wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów. Wśród wyróżnionych byli uczniowie klasy III z naszej szkoły. Znaleźliśmy się na 5 pozycji. Każde dziecko otrzymało dyplom, maskotkę – słodziaka, komplet długopisów, książkę pt ,,Gang słodziaków” oraz broszurkę o tematyce ekologicznej. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przez nauczyciela zajęć - obchodów ,,Dnia Głośnego Czytania” (z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków) oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie, do której należało użyć materiałów nadających się do recyklingu.

Autor: Małgorzata Malec