Jasełka w naszej szkole ,,Święta noc”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II, III, VI, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe, scenki przeplatane były kolędami. Przypomniały w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, człowieka interesu, pasterzy, anioła, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy dzieci z przedszkola oraz uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Autor: Małgorzata Malec