MIESIĄC WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE

„SERCE WOLONTARIUSZA”

- kartka formatu A3 lub A4

- technika dowolna

- prace podpisujemy na odwrocie: imię i nazwisko, klasa

- prace składamy do dnia 6. 01.2020 r. na ręce opiekunów Samorządu Uczniowskiego

- rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10. 01.2020 r.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca jest bezcenna. Od 1986 r., na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Od XX wieku wolontariat nabrał większego znaczenia. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych prowadzonych przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce dzięki działalności organizacji pozarządowych rozwinęła się idea wolontariatu. Centra Wolontariatu pośredniczą pomiędzy osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Jednymi z wielkich inicjatyw są Szlachetna Paczka czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Autor: Małgorzata Rutkowska