Zbiórka nakrętek wciąga. Wkręceni w pomaganie.

„Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc chorym dzieciom.”

Zbieranie nakrętek to najpopularniejsza akcja charytatywno- ekologiczna, polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. Każda plastikowa nakrętka jest cenna!  Jedną nakrętką nie zasponsorujemy wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Dlatego chodzi o akcję społeczną w którą włączymy się wszyscy. Oprócz pomocy dla osób w potrzebie realizowane są jeszcze inne cele, jak np. promocja wychowania ekologicznego, a konkretnie nauka segregacji. W ramach wolontariatu Samorząd Uczniowski  i uczniowie klasy I- VIII  „wkręcili się w pomaganie”. A zatem- miłego wkręcania się w zbieranie nakrętek i jak najszybszego zamieniania ich np. na wózek.

Autor: Małgorzata Rutkowska