VII Gminnym Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych

4 grudnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych organizowanym przez GCK w Radomyślu nad Sanem na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chwałowicach.

Brawurowo w role aktorów wcielili się uczniowie klasy 0 i uczniowie klasy VII, którzy wespół wystąpili w barwnym przedstawieniu pt. „Pali się!” na motywach wiersza Jana Brzechwy. Młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role i godnie reprezentowali naszą szkołę.  Umiejętności sceniczne i aktorskie zostały docenione poprzez gromkie brawa po zakończonym występie oraz takiż sam aplauz w trakcie przedstawienia, który wprost dodał skrzydeł młodym adeptom sztuki teatralnej, gdyż występ na deskach Domu Kultury w Chwałowicach był debiutem w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych. Do sukcesu przedstawienia niewątpliwie przyczyniła się też przygotowana z rozmachem scenografia, przewiezienie której okazało się nie lada sprawdzianem logistycznym. Podołaliśmy! Miłe wrażenia pozostaną z nami na długo, dzięki zaangażowaniu organizatorów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy z młodych aktorów czuł się dobrze na scenie i w trakcie oglądania przedstawień. Zadbano również o to, aby oprócz strawy duchowej, pokrzepić uczestników słodkim poczęstunkiem. Pobyt w Wiejskim Domu Kultury w Chwałowicach zakończyła sesja zdjęciowa oraz wręczenie  upominków i  dyplomów. Dziękujemy organizatorom za niezapomniane wrażenia, które przywieźliśmy ze sobą. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w VII Gminnym Przeglądzie Teatrzyków zainspirowało uczniów do dalszej pracy, rozwijania zainteresowań związanych z teatrem i sztuką aktorską.

Autor: B. Brodziak, A. Rybak