„Zdrowo jem, więcej wiem”

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie klasy ,,0”, klasy III oraz grupa dzieci ze świetlicy przystąpili do jubileuszowej, dziesiątej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Projekt honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda. Misją projektu jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Jest realizowany dzięki ścisłej współpracy nauczycieli, dzieci i rodziców. Przystąpiliśmy do 4 części projektu. Pod koniec listopada odbyło się podsumowanie jesiennej części, w której realizowaliśmy następujące tematy: ,,Smacznie-zdrowo-kolorowo”, „Zagadki owocowo-warzywne”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że owoce i warzywa stanowią bardzo istotny element diety dzieci i odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”, ,,Konkurs Order Miłośnika Sportu”. Celem tych zajęć było przypomnienie,że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego, zapewnia również prawidłową postawę ciała i właściwy stan zdrowia.

Autor: Małgorzata Malec