Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Nowych Technologii w naszej szkole

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku szkolnym 21 marca- upłynął pod hasłem PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I NOWYCH TECHNOLOGII W NASZEJ SZKOLE”. Obchodziliśmy go w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Każda klasa ubrała sie w wybrany przez siebie kolor ubrań : zielony, biały, czerwony...

Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Tam przygotowywali zdrowe wiosenne kanapki i sałatki, które zjedli podczas wspólnego drugiego śniadania.

Następnie o godzinie 9.30 wszyscy zgromadzili się na hali sportowej. Przed wejściem na halę dwie dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przebrane za Panią Wiosnę powitały dzieci z „Zerówki” i ich Rodziców oraz założyły im na szyję medale z życzeniami RADOSNEGO PIERWSZEGO DNIA WIOSNY.

Na początku uroczystości prowadząca odczytała list od Bałwanka, który żegnając się z dziećmi zachęcał je do wspólnych spacerów z rodzicami w celu poszukiwania wiosny. Następnie uczennice z klasy pierwszej piosenką „Witaj Wiosno”  rozpoczęły  POKAZ MODY WIOSENNEJ. Każda klasa i grupa przedszkolna zaprezentowała swoją panią Wiosnę.

Uczniowie poszczególnych grup i klas mogli w tym dniu również zaprezentować swoje talenty. Przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz dziećmi recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odegrali krótką inscenizację „Zakochany bocian” zachęcając w ten sposób  wiosnę do przyjścia. Program artystyczny słuchało się i oglądało naprawdę przyjemnie.

Po interesujących i wspaniałych  występach na hali odbyły się  dla wszystkich uczniów ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy  oraz różne konkurencje sportowe.

W tym czasie dzieci z „Zerówki” podzielone na dwie grupy brały udział w otwartych zajęciach, podczas których nauczyciele wykorzystywali komputery i tablice multimedialne. Każde z tych urządzeń okazało się wspaniałą pomocą dydaktyczną. Nowoczesne narzędzia IT dla edukacji dają możliwość korzystania z gier i zabaw edukacyjnych, prezentacji multimedialnych, dają mnóstwo efektów dźwiękowych itp. Dzieci mogły korzystać z aplikacji uczących nauk przyrodniczych, językowych,  matematyki  i logicznego myślenia oraz mogły poznać pracę logopedy. Praca z urządzeniami nowej generacji informatycznej uczy cierpliwości, pomaga ćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację  oraz pobudza wyobraźnię. Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki.

Impreza ta zintegrowała całą społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była wspaniałą zabawą.

Autor: Katarzyna Krawiec