Konspekt lekcji języka angielskiego z TIK
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KLASA III
TEMAT: Poznajemy czynności związane z treningiem sportowym. Wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Wykorzystanie TIK.
CELE:
Językowe:
-Umiejętność reagowania na proste polecenia
-Utrwalenie konstrukcji zdania z wykorzystaniem wyrażenia can albo can’t
-Wprowadzenie nowego słownictwa związanego z treningiem sportowym
Komunikacyjne:
-Uczeń potrafi utworzyć wypowiedź o swoich umiejętnościach sportowych
-Uczeń potrafi posługiwać się nowym słownictwem i opisać konkretną dyscyplinę sportową
-Uczeń potrafi powiedzieć jakie zna rodzaje sportów i czym się one różnią między sobą
Formy pracy: indywidualnie, w parach, cała klasa wspólnie
Materiały dydaktyczne: podręcznik i ćwiczenia: Tiger 3, karty obrazkowe, dodatkowe ćwiczenia, historyjka obrazkowa, nagrania
Metody pracy:
-Praca indywidualna, w parach oraz w grupie
-Ruchowa
Przebieg lekcji:
-Powitanie nauczyciela z klasą oraz sprawdzenie obecności.
-Nauczyciel notuje temat lekcji na tablicy.
-Uczniowie przepisują temat lekcji oraz wybrane słówka.
-Nauczyciel dyskutuje z uczniami o tym jakie znają dyscypliny sportowe.
-Uczniowie omawiają w jaki sposób spędzają czas wolny na zewnątrz oraz oglądają na tablicy interaktywnej różne rodzaje aktywności sportowej nazywając je po angielsku
-Nauczyciel przypomina konstrukcję zdania oznajmującego oraz wprowadza nową konstrukcję: wyrażenie can oraz can’t
-Każdy uczeń ogląda uważnie obrazki z podręcznika, w których przedstawione są określone dyscypliny sportowe
-Następnie uczniowie wraz z nauczycielem uczą się poprawnej wymowy określonych słówek, słuchając nagrania odtwarzanego z laptopa na tablicy interaktywnej
-Nauczyciel wraz z uczniami sprawdza znajomość słówek za pomocą kart obrazkowych
-Uczniowie rozwiązują zadanie, najpierw muszą przyjrzeć się określonym obrazkom, a następnie dopasować właściwy wyraz po angielsku i napisać go
-Nauczyciel uczy uczniów tworzenia zdań z wyrażeniem can albo can’t, uczniowie podają swoje własne propozycje zdań
-Nauczyciel ponownie utrwala słownictwo wprowadzone na początku lekcji za pomocą obrazków
-Uczniowie grają w grę memory, gdzie mają połączyć w pary nazwy słówek po angielsku z odpowiednim obrazkiem przedstawiającym dyscyplinę sportową
-Pożegnanie nauczyciela z klasą