Wizyta kanoniczna ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w naszej szkole.

Przychodzisz do nas jako Apostoł XXI wieku, który wezwanie Chrystusa-Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię- uczynił treścią swojego życia. Słowa te przywiodły cię dzisiaj do nas, do dzieci które kochają Jezusa
i chcą Go coraz lepiej poznać" - tymi słowami powitaliśmy w progach naszej szkoły 9 maja 2014 roku dostojnego gościa, Jego Ekscelencję ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

Uroczystość  spotkania otworzył Pan dyrektor Marek Pater , serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Przedstawił organizacje przedsięwzięć edukacyjnych i realizacje planów dotyczących przyszłości naszej placówki. Następnie słowa powitania wygłosili przedstawiciele samorządu szkolnego wręczając ks. Biskupowi kwiaty oraz witraż Matki Bożej Pocieszenia, wykonany przez uczennicę Gabrielę Oskrobę.
Uczniowie w swoim wystąpieniu starali się pokazać, że wychowanie w naszej  placówce jest realizowane zgodnie z chrześcijańskimi zasadami. Biskup, dziękując za możliwość  spotkania się w naszej szkole podziękował pracownikom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie wizytacji Jego Ekscelencja ks. Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Było to wyjątkowe  i niezwykłe wydarzenie w życiu Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem.
  Ostatnim punktem odwiedzin zacnego gościa było spotkanie z Radą Pedagogiczną. Nad przebiegiem wizytacji czuwali nasi duszpasterze w osobie ks. proboszcza Józefa Turonia  oraz ks. wikarego Krzysztofa Cisowskiego.

Autor: