Konkurs ortograficzny i matematyczny

28 lutego 2014 roku po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Brali w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Uczestniczyło także pięcioro uczniów
z drugiej klasy naszej szkoły. Byli to: Oliwka Burdzy, Julka Chamera, Patrycja Cygan, Julka Grobel oraz Jakub Symula. Zadania konkursowe polegały na prawidłowym uzupełnianiu wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Uczniowie podjęli nie lada wyzwanie, gdyż musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni. Najlepszą z naszej szkoły okazała się Patrycja Cygan, która zdobyła 137 punktów. Niestety, do zwycięstwa zabrakło jej paru punktów. Tak więc nikt z  wytypowanych z naszej szkoły uczestników konkursu, nie zostali laureatem. Może w przyszłym roku!?

Uczniowie klasy III próbowali swoich sił w Gminnym Konkursie Matematycznym.
Brali w nim udział następujący uczniowie: Daria Nowicka, Natalia Pakuła, Oliwia Stopyra, Przemysław Pater, Szymon Kotuła. Swoje zdolności matematyczne ukazali podczas rozwiązywania wielu zawiłych zadań złożonych. Wszyscy nasi uczniowie byli w pierwszej dziesiątce. Trzecie najwyższe miejsce spośród uczniów naszej klasy zajęła Daria Nowicka.

Autor: