,,Domek z piernika”

,,Domek z piernika”. to zabawna historia Jasia, łakomczucha i bałaganiarza oraz jego Rodziców, którzy w trosce o zdrowie syna starają się zrobić wszystko, aby oduczyć chłopca złych nawyków.

Są zdesperowani do tego stopnia, że mama wciela się w rolę złej Baby Jagi. Rodzicielski podstęp i pomoc leśnych zwierząt przynosi oczekiwane efekty. Jaś przekonuje się, że nadmiar słodyczy szkodzi zdrowiu a bałaganiarstwo utrudnia życie.

Przeżyć przygody bohaterów mieli 10 kwietnia uczniowie klas I-III, którzy uczestniczyli w przedstawieniu w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur. Spektakl miał miejsce w Środowiskowym Domu Kultury w Stalowej Woli. Nasi uczniowie nie tylko świetnie bawili się podczas spektaklu, żywo reagując na przygody bohaterów ale również wynieśli wartościowe przesłanie, że warto dbać zarówno o własne zdrowie jak i otaczające nas środowisko naturalne.

Autor: Agnieszka Rybak