Teatrzyk EDEN

Przedszkole jest miejscem, które nie tylko dostarcza dzieciom nowych bodźców sprzyjających poszerzaniu doświadczeń, ale też pobudza i kształtuje trwalsze zainteresowania. 15 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr EDEN z Wieliczki, ze spektaklem pod tytułem „Opowieść o dobrym człowieku”, który to idealnie wpasował się w trwający w tamtym czasie blok tematyczny o kinie i teatrze.

Artyści przedstawili zabawną i poruszającą historię kupca, który znalazł się w potrzebie, a przechodzący obok ludzie okazali mu obojętność.  Na szczęście w końcu znalazł się człowiek, który zaalarmowany przez dzieci wyciągnął do niego pomocną dłoń. Spektakl był wypełniony muzyką, podczas występu przedszkolaki mogły wraz z aktorami grać na instrumentach oraz wspólnie z bohaterami historii szukać odpowiedzi na ważne pytania. Dzieci starały się odgadnąć czym jest bezinteresowna pomoc i co to znaczy być dobrym człowiekiem. Zabawne dialogi, humorystyczne scenki oraz możliwość rozmowy z aktorami gwarantowały niezapomniane wrażenia.

Uczestnicząc w przedstawieniach teatralnych, dziecko ma możliwość stania się widzem i aktorem i rozwijać przez to różne sfery osobowości, między innymi intelektualną i emocjonalną. Podczas oglądania występów na żywo dzieci mogą spontanicznie reagować na to, co dzieje się na scenie, uczyć się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywać losy bohaterów, dokonywać oceny ich zachowania i odróżniać dobro od zła. Wszystko to sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci i zachęca do udziału w kulturze i sztuce.

Autor: Marta Wojtala