III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii 2024”

Znajomość zasad poprawnej pisowni jest cnotą, którą nabywa się od najmłodszych lat,
czytając literaturę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego kolejny raz odbył się w PSP im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2024”. Patronem tego wydarzenia jest Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół  podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej i ósmej  Roxsana Juda, Wiktoria Woźnica i Karolina Dul.  Zostały wyłonione po dwóch etapach ogólnoszkolnego dyktanda, które odbyło się w PSP w Radomyślu nad Sanem właśnie  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Roxsana Juda  wywalczyła trzecie miejsce w tym zaszczytnym konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Beata Brodziak