W drodze do wyboru patrona szkoły

„PRZYWRACAMY PAMIĘĆ O RADOMYSKICH LEGIONISTACH”

Stoimy u progu doniosłego dla naszej społeczności wydarzenia, jakim jest zmiana imienia szkoły. Powodem zmiany imienia szkoły jest oparcie działań wychowawczych na wartościach związanych z życiem i działalnością patrona, który będzie autorytetem dla społeczeństwa szkolnego i lokalnego oraz wzorem do naśladowania dla uczniów naszej szkoły.

Wybór patrona to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony. Przy wyborze społeczność szkolna oraz społeczność lokalna muszą kierować się rangą szkoły i rolą jaką odgrywa w środowisku. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności naszego regionu, miejscowości lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub zamiarów na przyszłość.

Dyrektor Publicznej Szkoły w Radomyślu nad Sanem, pan Marek Pater poinformował pracowników szkoły, uczniów i rodziców o podjęciu działań zmierzających do zmiany jej imienia oraz zapoznał z wprowadzoną procedurą wyboru kandydata na patrona szkoły.

Na tę okoliczność została wydana ulotka informacyjna dotycząca zmiany imienia szkoły.

Autor: Małgorzata Rutkowska