Światowy Dzień Dinozaura

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, gdy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy.

26 lutego w naszym przedszkolu swoje święto miały dinozaury. Właśnie w tym dniu na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura. Największe żyjące na świecie gady już dawno wyginęły , jednak nadal fascynują dzieci od najmłodszych lat. Tego dnia w naszym przedszkolu działy się rzeczy wyjątkowe. Dzieci bawiły się w paleontologów, odkopując w piasku skamieniałości, odkuwały dinozaury z lodu, ćwiczyły przeliczanie  i segregowanie, lepiły z masy solnej , a także tworzyły makietę prehistorycznego świata z drzewami, jeziorami i paprociami oraz wybuchającym wulkanem pośrodku. Przedszkolaki mogły również przynieść do przedszkola ulubione maskotki i figurki dinozaurów. Największą atrakcją była wizyta prawdziwego tyranozaura- w tę rolę wcieliła się Pani Ewelina. Dzieci były zachwycone, w końcu to nie lada atrakcja, spotkać na swej drodze ogromnego gada, który już dawno temu zniknął z powierzchni Ziemi.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci, ponieważ dzieci mogły przenieść się na chwilę w ten fascynujący świat i poznać go nieco bliżej. To nietypowe święto jest obchodzone przez dzieci z wielką przyjemnością, ponieważ wszystkie wprost uwielbiają, a takie spotkanie jest dla nich zawsze wielkim przeżyciem i nie lada atrakcją.

Autor: Marta Wojtala