Światowy Dzień Kota w przedszkolu

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci przebrały się w tematyczne stroje, dzięki czemu w salach zapanował wesoły nastrój, oraz w każdej z grup odbyły się zajęcia poświęcone tym czworonożnym pupilom.

Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. Dowiedziały się m.in. tego, że koty poruszają się bezszelestnie, dzięki małym poduszeczkom na łapkach. Ponadto ogon służy tym czworonogom do utrzymania równowagi. Wiele dzieci było zdziwionych także faktem, że większość kotów nie może pić mleka, ponieważ może być dla nich szkodliwe.

Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczyły również motorykę małą poprzez wyklejanie pyszczka kota plasteliną oraz gotowymi elementami z papieru. W ten sposób powstały urocze kotki, które z daleka przyciągały wzrok. Dodatkowo bawiły się w wiele tematycznych zabaw, które przysporzyły im mnóstwo radości! Na koniec dzieci zapoznały się także z obowiązkami właścicieli kotów.

Dzień upłynął nam w wesołej atmosferze, dzięki czemu przedszkolaki wróciły do domu z uśmiechem!

Autor: Katarzyna Stępień