Witajcie w naszej bajce…

W środę 28 lutego 2024 roku uczniowie kl. IV- V Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomyślu nad Sanem pojechali do kina Helios w Stalowej Woli, aby zobaczyć nową przygodę Pana Kleksa.

Głównymi celami wyjazdu były: promowanie i kształtowanie zasad dobrego zachowania w miejscach publicznych oraz środkach transportu zgodnie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi oraz kształtowanie wrażliwości i wyobraźni uczniów poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. Dzięki poznaniu historii Ady Niezgódki, Alberta czy Serdelka  uczniowie odbyli wspaniałą lekcję empatii i tolerancji. W tytułowej Akademii poznali świat bajek, mogli zaobserwować odwieczną walkę dobra ze złem. Na moment mogli się przenieść do historii „Dziewczynki z zapałkami”, „Alicji w Krainie Czarów” czy „Królewny Śnieżki”. Pan Kleks to wielki przyjaciel dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Profesor uzmysłowił nam, że marzeń nie wolno się bać. Z kolei ptak Mateusz pokazał nam, że warto mieć zawsze nadzieję. Wycieczka do kina na "Akademię Pana Kleksa" była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności. Odbyliśmy piękną podróż do świata wyobraźni, z którego wcale nie chciało się zbyt szybko wychodzić. To była ciekawa lekcja u Pana Ambrożego Kleksa.

Autor: Małgorzata Rutkowska