Dzień Pingwina w przedszkolu

Pod koniec ferii, tj. 9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiedzy o Pingwinach. Jak dowiedzieliśmy się z zajęć, ten uroczy zwierzak, tak nieporadny i ślamazarny  na lądzie, jest jednocześnie świetnym pływakiem i wyśmienitym nurkiem.

Potrafi zanurkować na głębokość nawet  50 metrów pod wodą!  Przedszkolaki poznawały tego typu ciekawostki przez cały dzień, świetnie bawiły się podczas zabaw dydaktycznych oraz  zabaw ruchowych np. do muzyki zespołu Śpiewające Brzdące pt. „Pingwinek” . Maluchom najwięcej zabawy dostarczyło „Karmienie Pingwinka”, czyli  zabawa matematyczna związana z przeliczaniem elementów. Dzieci kreatywnie spędziły czas, ćwicząc wycinanie i klejenie, podczas wykonywania  prac plastycznych, tych przestrzennych, z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym, oraz tych, polegających na wyklejaniu brzuszka pingwina watą. Na koniec, przedszkolaki  z dumą prezentowały swoje dzieła, pozując z nimi do zimowych zdjęć.

Autor: Martyna Partyka