Niezwykła lekcja przyrody w przedszkolu

12 lutego w naszym przedszkolu odbyło się ciekawe spotkanie, bowiem naszą placówkę odwiedzili dwaj panowie leśnicy: pan Henryk Dobrzyński oraz pan Maciej Stopyra  z Nadleśnictwa Gościeradów.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania panów leśniczych na temat ich pracy w lesie. Panowie zachęcali dzieci do dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębiali wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt i ptaków. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo zachowywać się w lesie. Panowie zainteresowali dzieci swoimi opowieściami wykorzystując ciekawą prezentację, slajdy , różne ilustracje, obrazki, eksponatyi naturalne okazy. Na koniec miłego spotkania przedszkolaki zostały nagrodzone kolorowankami, breloczkami oraz przepięknym albumem o tematyce przyrodniczej. Panom leśnikom serdecznie dziękujemy za tą miłą wizytę.

Autor: Martyna Partyka