Dzień Piżamy

„Dzień Piżamy”, który zaplanowaliśmy w naszej szkole na 26 stycznia  (piątek) to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię, pokazanie że mały gest może mieć ogromne znaczenie.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Noszenie piżamy w szkole to przede wszystkim szansa na wyrażenie solidarności i wsparcie dla dzieci na oddziałach onkologicznych, podkreślamy w ten sposób jak ważna jest profilaktyka dzieci w kierunku chorób nowotworowych.

A co, jeśli piżamy nie są w Waszym stylu? Spokojnie, to nie problem! Możecie także ubrać szlafroki, opaski na oczy, czy kapcie  a w termosie przynieść ciepłe kakao! Ważne jest, żebyśmy wszyscy stanęli razem, by pokazać dzieciom, że nie są same w swojej walce.

W tym dniu w naszej szkole zaplanowano skrócone lekcje. Podczas przerw będziemy wspólnie się bawić na I piętrze, natomiast o godzinie 10.10 odbędzie się wspólne oglądanie bajki na II piętrze (można przynieść ze sobą popcorn).

Mile widziane kocyki i poduszki oraz ulubione gry planszowe, czy puzzle.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Autor: