Przedszkolaki pieką pierniki

serduszka dzwoneczki,

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki”.

18 grudnia w  całym naszym przedszkolu  unosił się wspaniały świąteczny, piernikowy zapach, a wszystko to za sprawą przedszkolaków  z grupy „Muchomorki”, „Sówki” i „Biedronki”, które w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas, postanowiły upiec i udekorować świąteczne pierniczki. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, dowiedziały się też, że sekretem pysznych pierników jest miód i przyprawy korzenne. Po dokładnym wymyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego ciasta, wykrawały pyszne ciasteczka: choinki, gwiazdki, kwiatki, serduszka,  a nawet dinozaury. W oka mgnieniu  pierniczki były już upieczone , a dzieci mogły  udekorować je według własnych pomysłów. Widać, ze dzieciom przypadła do gustu taka forma zajęć,  w których sami coś przygotowują, dekorują oraz degustują .

Autor: Renata Skrzypek