„Jezusowi zaśpiewajmy dziś”

Dnia 21.12.2023 r. w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem odbył się szkolno – przedszkolny konkurs kolęd i pastorałek „Jezusowi zaśpiewajmy dziś”.

Celami konkursu było między innymi: popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz promowanie postaw wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Radomyślu nad Sanem. Konkurs rozpoczął się od tańca do utworu „Noel” wykonany przez przedszkole, następnie zaczęły się przesłuchania konkursowe.

Uczestników oceniało jury w składzie:

1. Ks. Damian Zieliński – przewodniczący, wikary naszej parafii

2. Anna Jaskot – psycholog Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem

3. Iwona Zięba – członek Rady Rodziców

4. Marcel Cygan – uczeń Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem.

Jury oceniało 21 występów w 5 kategoriach: Przedszkole, Klasy I-III, Klasy IV – VIII, Zespoły rodzinne oraz Zespoły.

Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prezentacji do konkursu komisja postanowiła przyznać:

w kategorii Przedszkole:

I miejsce – Skylah Pawłowska

II miejsce – Julia Dąbek

III miejsce – Antoni Soból

w kategorii Klasy I – III:

I miejsce – Kinga Jaworska

II miejsce – Emilia Gębala

III miejsce – Natalia Nowak

w kategorii Klasy IV-VIII:

I miejsce – Aleksandra Chamera

w kategorii Zespoły rodzinne:

I miejsce – Nikodem i Piotr Kowalikowie

II miejsce – Julia, Tymoteusz, Aneta Skórczyńscy

w kategorii Zespoły:

I miejsce – Gabriela Boroń i Maja Bednarczyk

II miejsce – Lena Bochenek, Daria Dzierga i Natalia Wydra

III miejsce - Julia Nowak, Lena Stec, Joanna Gębala oraz Nadia Nabrzyska

Dziękujemy serdecznie sponsorom za wsparcie naszego konkursu oraz zafundowanie wspaniałych nagród, a byli to:

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem, Dorota i Szymon Ćmira ze Szczęśliwej Zagrody w Skowierzynie, Kino Helios ze Stalowej Woli, Biuro Prawno Rachunkowe Prokura – Patrycja Zakościelna, Firma INSTALL Kacper Galant, MP+ Mariusz Partyka Meble na Wymiar, rodzice naszych uczniów, jak również czterech anonimowych darczyńców.

Za sprawą pięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy klimat świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim za udział i współpracę. Do zobaczenia za rok!

Autor: Aleksandra Borys