Mikołajki w zerówce.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

co roku 6. grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Gościa.

Od dłuższego czasu rozmawiały między sobą o tej wizycie – kiedy Mikołaj będzie, jakie prezenty przyniesie… Dzieci doskonale wiedzą, że aby otrzymać prezent, trzeba być grzecznym, bo św. Mikołaj „cały czas na nich patrzy.” Dwa tygodnie wcześniej sześciolatki napisały serdeczny list do św. Mikołaja z prośbą o wymarzony prezent. Zaadresowały kopertę i poprosiły swoje mamy, żeby wysłały list do Rovaniemi, siedziby św. Mikołaja. List musiał dotrzeć o czasie na miejsce, bo św. Mikołaj złożył wizytę najstarszym wychowankom przedszkola i przyniósł worek prezentów.

Od rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Czekały z niecierpliwością dość długo, ale ich oczekiwanie wreszcie się skończyło!

Gdy tylko gość wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość, ale i niepewność, co dostaną- może rózgę?!. Wcześniej maluchy nauczyły się piosenki, którą  specjalnie dla Niego zaśpiewały. Przedszkolaki zapewniały, że są grzeczne, ale jeśli trzeba, to obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Na koniec, po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się dalej, do innych dzieci. Gdy tylko nasz Gość się z nami pożegnał, szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Dzieci bardzo się cieszyły z podarunków, które otrzymały.

Atmosfera tego spotkania i całego dnia była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Od samego rana po korytarzach szkolnych kręcili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Również dzieci z zerówki przebrały się za elfy, renifery lub trolle. I w tych strojach pozowały do pamiątkowych zdjęć. Prawda, że pięknie wyglądają?

„Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość, jaką podarowałeś wszystkim dzieciom  dużym i małym!

Autor: Anna Śpiewak