Długo wyczekiwany gość

Jak co roku, każde dziecko czeka z niecierpliwością, aż w kalendarzu pojawi się upragniona data 6 grudnia. To na ten dzień przypada wspomnienie Świętego Biskupa Mikołaja, który urodził się około 270 roku.

Mikołaj po śmierci rodziców postanowił rozdać cały odziedziczony majątek. Wspomagał biednych i stawał w obronie pokrzywdzonych. Zasłynął z ogromnej dobroci i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W naszej tradycji na znak pamięci tego dnia  obdarowujemy się upominkami. Aby ten dzień przebiegał w miłej atmosferze, w klasach stworzono piękne, świąteczne dekoracje, a uczniowie z samorządu uczniowskiego zorganizowali miejsce, w którym każde dziecko miało szansę spotkać się z Mikołajem. Najwięcej emocji towarzyszyło przedszkolakom. Niektórzy z nich mieli okazję po raz pierwszy spotkać się z tak znamienitym gościem. Mikołaj wysłuchał przygotowanych przez dzieci piosenek i obejrzał wesołe pląsy. W zamian wyciągnął ze swojego worka przygotowane wcześniej przez rodziców podarunki. Po tym wspaniałym poranku, wychowankowie przedszkola wzięli udział w minisesji świątecznej, której efekty można obejrzeć w galerii zdjęć.

Autor: Ilona Cygan