Szkoła do hymnu

Społeczność Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tj., 10. 11. 2023 roku o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego.” Wspólne śpiewanie na stałe wpisało się obchody Święta Niepodległości łącząc całą społeczność szkolną w poczuciu patriotyzmu i szacunku do polskiej tradycji. Szkoła uczy dzieci i młodzież o tym, że wolność raz zdobyta oraz niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Jest to wspaniała okazja, żeby nie tylko w szkolnych ławach uczyć się o tym ważnym święcie, ale również brać udział w akcji takiej jak ta. Przedsięwzięcie stworzyło atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i udział w akcji „Szkoła do hymnu.”

Autor: Małgorzata Rutkowska