Akademia z okazji 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami.

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Janusz Korczak

W piątek 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej. Dla uczczenia tego święta uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali program artystyczny.

Przedszkolaki oraz uczniowie klasy IV i V wierszem, śpiewem i tańcem wyrazili słowa uznania pedagogom za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Na zakończenie uczniowie wyśpiewali gromkie "Sto lat", a nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali różę od przedstawicieli Rady Rodziców oraz własnoręcznie wykonane zakładki do książek wraz ze słodkim upominkiem od reprezentantów Samorządu Uczniowskiego.

W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół pan Marek Pater, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękował za trud wkładany  każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Rodziców pan Kamil Zieliński.

Wszystkim  pracownikom naszej szkoły jeszcze raz życzymy zdrowia, wytrwałości oraz zawodowych sukcesów.

Autor: Natalia Woźnica