Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i „DZIEŃ JABŁKA” świętujemy!!!

28 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski. Celem naszych zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć ręce.  Tego dnia czekało na wszystkich wiele atrakcji, a mianowicie: jabłkowe tańce, rozwiązywanie zagadek, zabawy zręcznościowe, matematyczne a także prace plastyczne, kolorowanki i degustacja smakowitych jabłek w przeróżnej postaci: na surowo, pieczone oraz sok jabłkowy.  Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży do promocji zdrowego stylu życia.

Autor: Renata Skrzypek