„Przedszkole już było, szkoła jest przed nami” – pożegnanie „zerówki”

21 czerwca 2023r. odbyło się uroczyste zakończenie roku  szkolnego w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Radomyślu nad Sanem. Z przedszkolem pożegnały się dzieci z najstarszej grupy, z „zerówki”, które od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Starszaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły na pożegnanie walca i poloneza.

W przygotowanie uroczystości włożyły wiele pracy dlatego wszyscy obecni docenili to gromkimi brawami. W pożegnaniu starszaków wzięły udział także dzieci z młodszej grupy. Pięciolatki pięknie pożegnały swoich starszych kolegów i wręczyły im  laurki ze szczególną dedykacją. Również dzieci z pozostałych grup: „Muchomorki” i „Sówki” zaprezentowały wesoły, częściowo wakacyjny program, dostarczając wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po części artystycznej pan dyrektor Marek Pater podziękował dzieciom za występy, nauczycielom za przygotowanie i opiekę nad dziećmi.  Starszakom  życzył sukcesów w I klasie, a wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Po części artystycznej, dzieci z wszystkich grup wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal, gdzie nastąpiła dalsza część pożegnania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wykonano wiele pamiątkowych zdjęć i z sentymentem wspominano czas spędzony w przedszkolu. Wychowawcy wręczyli podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w sprawne funkcjonowanie przedszkola. Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.

Autor: Elżbieta Prarat