Pożegnanie uczniów klasy 8 i zakończenie roku szkolnego

„Chciałbym kiedyś tu powrócić,

Chciałbym kiedyś tu zapukać,

Porozglądać się dokoła

By dzisiejszy dzień odszukać…”

W czwartek 22 czerwca 2023r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy 8- pora rozstania z beztroskimi latami dzieciństwa.

Akademia rozpoczęła się powitaniem przybyłych na uroczystość gości, następnie wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie hymn państwowy w obecności pocztu flagowego. Najpierw odbyła się część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów. Było to wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, przeprosin i podziękowań. Podczas akademii absolwenci dziękowali w sposób humorystyczny nauczycielom,  pracowników obsługi oraz rodzicom za trud nauki i wychowania, przygotowanie do wyboru dalszej drogi życiowej. Następnie  wystąpili uczniowie klasy 7, którzy pożegnali starszych kolegów i koleżanki wesołymi, ale jak wiernie odzwierciadlającymi wierszykami, i  przekazali własnoręcznie wykonane medale  i słodkie upominki. Na koniec Pan Dyrektor pogratulował ósmoklasistom ukończenia szkoły podstawowej, podziękował również rodzicom za zaangażowanie i współpracę ze szkołą.

Drodzy absolwenci! Teraz czeka was nowa szkoła, nowi koledzy i koleżanki, nowi nauczyciele. Życie będzie stawiało przed wami coraz to nowsze problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Z każdym dniem będziecie wchodzić w świat ludzi dorosłych. Życzymy wam samych dobrych wyborów, wytrwałości i siły w dążeniu do celu!

Oficjalne zakończenie roku szkolnego  2022/2023 miało miejsce w piątek 23 czerwca. Tradycyjnie rozpoczęło się  Mszą św. odprawioną w intencji uczniów oraz pracowników szkoły w naszym sanktuarium. Następnie  Pan Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, statuetki, dyplomy dla wzorowych i bardzo dobrych uczniów, listy pochwalne dla rodziców oraz świadectwa ukończenia szkoły  tegorocznym absolwentom. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe zakupione przez Radę Rodziców. Dyrektor wraz z wychowawcami podziękował rodzicom za pracę na rzecz szkoły. Dyplom Przyjaciel Szkoły za współpracę otrzymała pani Maria Bednarowska.

Na koniec uczniowie wraz  z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać swoje świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje!

Autor: Natalia Woźnica