Akcja- Przystanek „Planszówka”

Mnóstwo gier, dobrej zabawy i nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu- tak można podsumować zorganizowaną przez Wolontariuszy akcję. Uczniowie klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomyślu nad Sanem zaprosili grupę „Biedronki” do wspólnej zabawy i dali się porwać emocjom.

Celem akcji było pokazanie korzyści wynikających z udziału w grach planszowych, które są gwarancją dobrej zabawy, a także uczą współzawodnictwa. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym powinna polegać rywalizacja i jak przy tym przestrzegać podstawowych zasad. Gry planszowe uczą również logicznego myślenia oraz wspierają kreatywność. Dzieci świetnie się bawiły, mogąc spędzić czas ze starszymi koleżankami i kolegami na wspólnym graniu.

Bardzo ważnym aspektem akcji jest to, by pokazać, że gry planszowe są alternatywą dla „świata cyfrowego”. Angażują uczestników w działania, które nie wymagają wpatrywania się w smartfon, tablet czy ekran komputera. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna okazja do spędzania czasu z innymi ludźmi.

Autor: Małgorzata Rutkowska