Długopis 3D

Długopis 3D to oryginalna i kreatywna zabawka wykorzystująca technologię druku 3D. Długopis 3D to urządzenie w kształcie standardowego długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a roztopiony filament w różnych kolorach.

Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach, zachwycające kształty, wzory i modele 3D. Jest doskonałym narzędziem dla przyszłych artystów, modelarzy lub projektantów.

Dlatego już przedszkolaki powinny umieć posługiwać się tym narzędziem. Podstawowe umiejętności posługiwania się długopisem 3D naszym przedszkolakom, pomogli zdobyć uczniowie klasy VII. Przy pomocy starszych kolegów i koleżanek powstawały słoneczka, chmurki, kwiatuszki i motylki. Praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje u dzieci, rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

Autor: Renata Skrzypek