Warsztaty edukacyjne w szkołach uczestniczących w Programie dla szkół

Dnia 10 maja 2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I-V. Głównymi celami warsztatów było: kształtowanie świadomości uczestników w zakresie zasad zdrowego odżywiania.

Utrwalanie proekologicznych wzorców zachowań oraz zdrowotnych i społecznych korzyści, jakie wynikają ze zdrowego odżywiania, korzystania z ekologicznych oraz regionalnych produktów, zachęcanie do przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, w tym upowszechnienie wiedzy o jego przygotowaniu i przechowywaniu, powiązanie w/w celów z realizowanym w szkole Programie dla szkół. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów  -dietetyków, którzy w prosty sposób przekazali wiadomości na temat zdrowego odżywiania. W szczególności  na temat diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Po części merytorycznej warsztatów była część praktyczna. Uczniowie pracowali w zespołach i wykonali sałatką owocową wg podanej instrukcji. Podczas pracy zwrócono uwagę na higienę i bezpieczeństwo.

Autor: Małgorzata Malec