Pantomima profilaktyczna „Dbałość o zdrowie psychiczne- zdrowe korzystanie z mediów cyfrowych”

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy V z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali społeczności szkolnej pantomimę celem poruszenia ważnego tematu jakim jest dbałość o zdrowie psychiczne.

Uczniowie przebrani za czarne postacie, splątani sznurkiem reprezentowali osoby, które korzystają nadmiernie z Internetu, gier komputerowych i które nie mają przyjaciół oraz pasji. Natomiast białe postacie reprezentowały ludzi, dla których liczą się zainteresowania, przyjaciele, ceniących kontakt z naturą. Na sam koniec przedstawiciele obu grup stanęli obok siebie trzymając w dłoniach ważne hasła zachęcające do bycia w relacji z innymi w realnym świecie, aby zauważać i włączać osoby, które z różnych powodów są wyizolowane. Szczególnie ważnym jest okazanie wsparcia i udzielenie pomocy osobom, u których obserwujemy wycofanie, samotność, utratę dotychczasowych zainteresowań, uzależnienia od Internetu.

Pantomima zakończyła się prezentacją skrzydeł na tle, których dzieci, młodzież, nauczyciele mogą zrobić sobie zdjęcie. Skrzydła opatrzone są hasłem „Dopóki nie rozłożysz skrzydeł nie dowiesz się czy potrafisz latać”. Hasło ma zachęcać uczniów do rozbudzania i pielęgnowania pasji/ zainteresowań, ma za zadanie motywować uczniów do podejmowania wysiłku w dążeniu do celu oraz skłaniać do zdrowego korzystania z mediów cyfrowych. ( wkład w przygotowanie skrzydeł miało wielu uczniów, kolorując piórka z których postały piękne szkolne

Autor: Paulina Stępień- Swara